Szkic wystawy

18 lipca 2014

Było już dobrze po godzinie 19 kiedy to wreszcie udało mi się zrobić wszystko to co miałem zrobić. Zabrałem więc aparat i ruszyłem na fort zrobić trochę zdjęć eksponatów - oczywiście na stronę MuzeumPTW.pl. Z kronikarskiego obowiązku dodam, że było to dwa wieczory temu.

Lecz zanim pobiegałem dookoła wybranego na dziś WPT-34 kilka zdjęć zrobiłem na terenie przygotowywanej obecnie wystawy.

Prace przygotowawcze trwają już kilka miesięcy i niestety w stosunku do wewnętrznych planów złapały jakieś opóźnienie. Z tego co się dowiedziałem wynika, że główny problem powstał w trakcie prac przygotowawczych. Wystawa powstaje na strzelnicy (tak, tak - w tym miejscu wojsko ćwiczyło strzelanie), czyli w miejscu nie przeznaczonym do tej pory na teren ekspozycyjny. Ot taka przestrzeń magazynowa - jak zresztą cały fort.

Bowiem mało kto wie, że MPTW stanowi zaplecze i magazyn dla centrali MWP. To właśnie na terenie fortu rekonstruowane i przygotowywane były pojazdy które dziś stoją w Alejach (a przynajmniej większość z nich). Tyle, że bycie magazynem niesie pewne konsekwencje i to ma wpływ między innymi na przygotowywaną wystawę. Na szczęście bliżej już niż dalej :)

Poniżej kilka zdjęć z placu "boju". Kilka eksponatów już stoi w docelowych miejscach, kilka jeszcze dojdzie. Teren dookoła jeszcze nie jest zagospodarowany tak jak plany przewidują - ot robota w toku.

Autor wpisu: Tomek - wolontariusz MPTW.