Gotowa!!

19 lipca 2014

Kilka linijek kodu, kilka zapisanych w dziwne schematy kartek, parę chwil siedzenie przy monitorze i oto jest gotowa - strona Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej.

Jestem jednym ze współautorów tego projektu i wykorzystując chwilę uruchomienia strony chcę troszkę o niej opowiedzieć.

Strona powstała bo:

... muzeum nie posiadało narzędzia do pokazywania swoich zbiorów, często bardzo unikalnych w skali naszego kraju jak i światowych kolekcji. Nie każdy może przyjechać i zobaczyć na żywo konkretny eksponat. Zresztą nie każdy eksponat jest dostępny w przestrzeni ekspozycyjnej. Wiele pozycji jest umieszczonych w magazynie, zwiedzanie którego jest bardzo okazjonalne. A dzięki powstałej stronie (za jakiś czas - oczywiście) będzie można zobaczyć wszystkie eksponaty.

To jeszcze nie koniec bo:

... w głowach ciągle jest dużo pomysłów związanych z potrzebami muzeum. W pierwszej kolejności chcemy wykonać coś w rodzaju przewodnika po muzeum. Takie zwiedzanie z telefonem w ręku. Zresztą nie brak pomysłów nas ogranicza tylko specyfika pracy przy tej stronie . Projekt w całości powstał jako dzieło wolontariuszy - Maćka (www.strzelbicki.pl) i moje. Realizacja odbywała się pomiędzy kolejnymi etapami pracy zawodowej - tworzenia stron www i digitalizacji.

Co dalej:

Teraz czeka nas mozolny proces wypełniania strony treścią. A jest co wypełniać ;) I oczywiście wyłapywanie jakiś niuansów związanych z pracą strony.Wiele opisów, czy to aktualności, czyt też kart eksponatów będzie powstawało dzięki pracy naszych kolegów - wolontariuszy MPTW. Z góry proszę o wyrozumiałość - nie jesteśmy historykami tylko pasjonatami. Jeśli jakiś aspekt opisywany przez nas nie jest dostatecznie precyzyjny z przyjemnością będziemy korygować nasze wpisy.

Podziękowania:

Każdy projekt skupia w sobie wolę ludzi, za tę dobrą pragnę w tym miejscu podziękować:

Mirkowi Zientarzewskiemu - kierownikowi MPTW - bo znosi mnie cierpliwie ;) i uwierzył, że można i trzeba TO robić.

MegiTeam.pl - naszemu fundatorowi hostingu - pani Magdaleno i pani Zuzanno - zrobiliśmy razem dwie fajne i społecznie potrzebne rzeczy. Strona działa, a miny ucieszonych dzieciaków z DUCHa - bezcenne :)

Maćkowi - nasz wykonawca strony, Grafik - bo pomimo konieczności utrzymania rodziny znalazł czas na projekt grafiki na stronę i zakodował ją w html. Co przy moim marudzeniu nie było takie łatwe ;)

Mam nadzieję, że strona będzie się podobać i fajnie pracować pokazując eksponaty i muzealną pracę.

Ja jestem do dyspozycji: tomek@grzbiet.pl

Pozdrawiam

Autor wpisu: Tomek - wolontariusz MPTW.