Sd.Kfz. 7/2

19 listopada 2015

01.12.2015
Rama niedługo będzie gotowa do prostowania. Zdemontowaliśmy koła napędowe i zwolnice, mamy nadzieję, że niedługo zakończymy prace rozbiórkowe głównych podzespołów. Wszystko przebiegło bez problemów, aby pozostałe elementy chciały tak "współpracować".

28.11.2015
Sobota to szczególny dzień w muzuem. Właśnie wtedy nasi Wolontariusze zostawiają inne przyjemności dla pracy z nami. Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszych prac demontażowych. Panowie dziękujemy!

26.11.2015
W myśl przekształconej na nasze potrzeby zasady: Jak się nie ma co się lubi, to się pracuje tym co się ma, nasz zespół wraz z Wolontariuszami zdemontował jednostkę napędową z działa samobieżnego Sd.Kfz. 7/2. Bardzo pomocne w tej operacji okazały się nasze Stary: "Pinduś 200" (Star 200), który wyciągnął podwozie działa z kazamaty i B-1/SAM na podwoziu Stara 660, który posłużył do wyjęcia silnika HL 62 TUK o mocy 140 KM. Motor posiada kompletny osprzęt i mamy nadzieję, że za jakiś czas usłyszymy jak pracuje. Dziękujemy naszym Wolontariuszom za wsparcie i pojazdom, że kolejny raz nas nie zawiodły.

Remont Sd.Kfz. 7/2 rozpoczęty. O zakresie prac i naszym Partnerze w tej części projektu poinformujemy w najbliższym czasie. W celu uniknięcia ewentualnego uszkodzenia układu napędowego rozpięliśmy gąsienice. Stan połączeń wygląda bardzo obiecująco.

Początkowo projekt będzie realizowany w oparciu o umowę barterową, która pozwoli nam zamknąć temat naprawy powyginanej ramy pojazdu i platformy działa