PZL Wola w Warszawie

15 grudnia 2017

Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Polskim Holdingiem Obronnym sp. z o.o. a Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie udało się uratować część powojennej historii polskiego przemysłu obronnego. To kolejny ważny przykład współpracy, dzięki której fragment dziedzictwa technicznego zostanie zachowany dla następnych pokoleń. Do muzeum trafiły elementy z wyposażenia biura konstrukcyjnego i linii produkcyjnej zlikwidowanych Zakładów PZL Wola w Warszawie. W przyszłym roku, dzięki przekazanym eksponatom, w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej - Oddziale Muzeum Wojska Polskiego powstanie wystawa czasowa ukazująca proces projektowania i produkcji silników wytwarzanych w Warszawie. Oczywiście skupimy się przede wszystkim na silnikach czołgowych, gdyż właśnie tu produkowano jednostki napędowe do wytwarzanych w Polsce czołgów. Chętni będą mogli spróbować swoich sił przy desce kreślarskiej oraz odbić kartę zegarową rejestrującą w zakładzie czas pracy. Wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt serdecznie dziękujemy.